اینکه در طول روز ظاهری آراسته و شادابی داشته باشید هم بر روحیات شما هم افرادی که در طول روز با شما معاشرت میکنند تاثیر گذار خواهد بود.

آرایش مختص خانوم ها نیست و هر فردی اعمال زیبایی را تا حدودی در زندگی روزانه خود انجام میدهد.

در اینجا ۷ نکته روزمره زیبایی را با هم مرور میکنیم


 ۱.  

پاک کننده های پوست

از پاک کننده های شستنی استفاده کنید. این محصولات با کمترین اسیب به چربی طبیعی سطح پوست و آبرسانی بالا، پوست شما را از آلودگی های موجود در هوا در امان نگه میدارد.


2. 

استفاده از آب ولرم در شستشو

با آمدن فصل سرما یک حمام آب گرم میتواند حس خوبی در لحظه برایمان ایجاد کند اما فراموشنکنید که تماس آب گرم با پوست شما باعث از بین رفتن چربی طبیعی پوست شما میشود و پوستتان خشک و حساس میشود. 


3.

 مرطوب کننده مناسب

استفاده از مرطوب کننده مناسب پوست شما، آنرا در برابر خشگی و آسیب دیدگی مقاوم و از ایجاد چین و چروک مبنی بر میمیک صورت جلوگیری میکند.


4. 

 

مرطوب کننده دور چشم

یکی از نقاط حساس صورتمان اطراف چشممان است که معمولا رسیدگی خاصی برایش در نظر نمیگیریم.کرم های مرطوب کننده دور چشم مناسب خود و یا از روغن نارگیل و یا سیاه دانه استفاده کنید.


5.  

مرتب کردن ابرو ها

با استفاده از یک برس ابرو و یا مسواک، ابروهایتان را به سمت بالا شانه کنید. یقین داشته باشید این کار تاویر زیادی در شادابی و آراستگی شما خواهد داشت.


6. 

رسیدگی به لبها

یکی دیگر از نقاط حساس صورت، لبها میباشد که در فصل زمستان و خشکی هوا زودتر خشک شده و باعث پوسته شدن و یا ترک خوردن لبها میشود.

استفاده از محصولات نرم کننده پوست لب و یا وازلین آسیب دیدن لبها را به حداقل میرساند.

.

                                                                                                                                        photo:KylieSkin


7. 

آب آشامیدنی

مهمترین بخش تاثیر گذار در سلامت و شادابی پوست، استفاده از آب آشامیدنی به میزان کافی است. در فصل سرما بدن ما کمتر نیاز به آب را به ما یاداوری میکند اما فراموش نکنید که مصرف کم آب آشامیدنی باعث خشک و شکننده تر شدن پوستتان میشود.

اگر هنگام رسیدگی به پوست، صورت خود را به جهت عضلات صورت ماساژ دهید هم صاحب ظاهری آراسته هم پوستی شاداب و با طراوت خواهید بود.