اگر از علاقه مندان به دکوراسیون داخلی منزل هستید و قصد دارید تا کلکسیونی از بهترین های دنیای مد را یک جا داشته باشید، پیشنهاد ما به شما 7 اثرخیره کننده است که میز قهوه سالن را تبدیل به یک اثر هنری کند. کتاب هایی که صفحه به صفحه اش خیره کننده و چشم نواز است و شما با خرید آنها یک سرمایه گذاری کرده اید.


 

1. 

کلکسیون 6 جلدی لووه

این کلکسیون تنها یک مجموعه فشن نبوده و شاخص ترین آثار ادبی کلاسیک جهان همچون دراکولا اثر برام استوکر، دل تاریکی اثر جوزف کنراد و تصویر دوریان گری اثر اکار وایلد را در خود جای داده است. بر روی جلد محافظ این کتاب ها تصاویر ادیتوریال که توسط استون میزل عکاسی شده همراه با فونت برند لووه خودنمایی میکند. این مجموعه اولین بار در هفته مد پاریس در سال  2018 رونمایی شد که توجه بسیاری از افراد سرشناس را به خود جلب کرد. به جرات می تواند گفت این مجموعه کمیاب رویای هر کلکسیونری است.


2. 

تاریخچه برند گوچی

برند گوچی را می توان یکی از معدود برند های لاکچری با پشتوانه تاریخی دانست

. برندی که روزی تنهایک فروشگاه کوچک چرم بود، امروز یکی از امپراطوری های جهانی در دنیای فشن است. این کتاب به علاقمندان دنیای مد  کمک می کند تا خواستگاه، سیر حرکت و تاثیری که این برند بر فرهنگ جهانی داشته است را دنبال کنند. این کتاب در زمان بازگشایی موزه گوچی در فلورانس رو نمایی شد. محتوای کتاب شامل مفاهیم الهام بخشی در پس طراحی های برند، مقالات استالیست ها و روزنامه نگاران، آرشیو عکس ها و تبلیغات تجاری کلاسیک برند می باشد.


3. 

کتاب مد

کتاب مقدس و مرجع علاقه مندان فشن بی شک کتاب مد است. کتابی که به 150 سال تاریخ فشن پرداخته و فهرستی کامل از طراحا، عکاسان، استالیست ها و مدل ها  را در خود جای داده است. همانند یک دایره المعارف عناوین این کتاب از الف تا ی مرتب شده و در کنار اطلاعات متنی درباره هر موضوع یک عکس و یا طراحی گنجانده شده است. چیزی که این کتاب را برای افراد تازه کار منحصر به فرد می کند سیستم ارجاع های متقابل (crossed-referenced) است که به خواننده کمک می کند تا برای یافتن اطلاعات بیشتر در مورد یک موضوع، به کدام صفحات مراجعه کنند.

.


4. 

دیور از نگاه آودون اثر جاستین پیدارد

این کتاب جلد سخت روند سی سال همکاری برند دیورو ریچارد آودون، یکی از پرآوازه ترین عکاسان صنعت مد، را در خلال 150 عکس منتشر شده و منتشر نشده به تصویر می کشد. آودون را بیشتر به خاطر نگاه انسانگرایانه اش به عکاسی فشن و پرتره های احساسی اش می شناسند. او همواره سعی داشت از مدل ها درطبیعی ترین حالت ممکن عکاسی کند تا تا ژست ها به واقعیت نزدیک تر بوده و آسیب پذیریشان در عکس ها نمایان باشد.

یکی از نمادین ترین عکس هایی که برای خانه مد دیور گرفته است عکسی است که دوویما در حالی که یک لباس شب بر تن دارد، میان دو فیل ایستاده است.

.


5. 

تام فورد

تام فورد از جمله کتاب هاییست که برای نسل های آتی مانگار خواهد شد. این کتاب کلکسیونی ازبهترین طراحی های تام فورد در زمان حضورش در خانه مد گوچی و ایوسن لورن در بازه زمانی 1994 تا2004 است. تصاویر کتاب با تاکیدی بر طراحی های تام فورد برای فروشگاه برند، تبیلغات و معماری که اغلب توسط برترین عکاسان فشن همچون اسیون میزل، هلمت نیوتون و یا تاد ایبرله گرفته شده اند ، انتخاب شده اند.

.


6.   

GRACE، سی سال فعالیت در مجله وگ

مطالعه این کتاب برای دوستداران گریس کادینگتون افسانه ای بسیار واجب است. کسی که به خاطر شخصیت عمیق و بزرگش در جای جای جهان محبوب بود. در این کلکسیون 408 صفحه ای، او سی سال فعالیتش در مجله وگ آمریکا و انگلستان را همراه عکس هایی از شخصیت های بزرگ عکاسی فشن همچون پاتریک دیمارشلیرو پیتر لیندبرگ گرداوری کرده است. پیش گفتار این کتاب توسط آنا وینتور و مقدمه اش توسط مایکل رابرتز، سردبیر مجله ونیتی فیر، نوشته شده است.

.


7.  

الکساندر مک کویین: زیبای وحشی اثر اندرو بولتن

این کتاب به عنوان یک انتخاب جسورانه، با تجلیلی از طراح درگذشته این برند، الکساندر مک کویین، به بررسی آثار او از زمانی که به عنوان یک برند نو ظهور تلاش میکرد تا زمانی که در میان برترین برند ها میدرخشید می پردازد. الکساندر مک کویین به جایگاهی رسید که کمتر کسی توانایی دستیابی به ان را داشته است و بی شک چیزی که او را در این راه همراهی کرد ذهن دراماتیکش و دقت افراطیش در دوخت بود که از تجربه اش در کار با خیاطان زبر دست لندن بدست آمده بود. در خلل بررسی آثار او در این کتاب، نشان داده شده است که چگونه مهارت و دانش او در خیاطی، تکنولوژی و اوت کوتور موجب خلق تاثیرگذار ترین و برجسته ترین آثار وی شده است.